ASUS ROG G701: przegląd laptopa do gier

ASUS ROG G701: przegląd laptopa do gier

Na początku 2017 roku odbyła się wystawa pod nazwą Consumer Electronics Show.

To tam ASUS zaprezentował swoje najnowsze kreacje. Jednym z najbardziej obiecujących dzieł tej marki był laptop do gier ROG G701. Co może zadowolić to urządzenie jego właścicieli?

Obudowa modelu wykonana jest z dwóch materiałów: plastiku i aluminium. Ta kombinacja jest specyficzna na swój sposób. Tak więc pokrywa monitora jest w całości wykonana z aluminium, ale górna część obudowy jest hybrydowa. Zewnętrznie wszystko wygląda tak, jakby metalowe obramowanie otacza plastikową „wyspę”.- Powierzchnia z tworzywa sztucznego jest szorstka. Odciski palców są na nim, ale są ledwo widoczne. Jeśli chodzi o aluminium, na metalu nie ma żadnych odcisków palców.

Kolor modelu jest dość agresywny. Jego pełna nazwa brzmi jak Rog Armor Titanium I Plasma Copper. Notatnik ma srebrny odcień z miedzianopomarańczowymi wstawkami.

Z punktu widzenia ekranu wszystko odbywa się na odpowiednim poziomie. Tak więc model, o którym mowa, jest wyposażony w cyfrę 17. 3-calowy wyświetlacz. Podczas tworzenia monitora wykorzystano matrycę IPS modelu LG Philips LP173WF4-SPF3. Jest wyposażony w powłokę antyrefleksyjną, która zapewnia dobrą widoczność obrazu w każdym oświetleniu zewnętrznym. Jeśli chodzi o rozdzielczość, to jest to 1920 × 1080 pikseli. Dostępny jest Full HD. Twórcy chcieli zapewnić swojemu produktowi obsługę rozdzielczości 4K. Stało się jednak jasne, że w tej rozdzielczości pojawią się poważne problemy z optymalizacją gier, więc decyzja o zatrzymaniu się na Full HD można nazwać sukcesem.


Funkcje klawiatury i touchpada ASUS ROG G701

Inżynierowie ASUS uzupełnili ROG G701 prostym, ale wysokiej jakości panelem dotykowym. Ten manipulator ma klasyczny wygląd: 2 przyciski i powierzchnię dotykową. Wymiary tego urządzenia sterującego to 120 × 70 mm. przyciski manipulatora są dość wygodne, pod wieloma względami wygoda jest zapewniona przez ich duże wymiary (długość każdego 22 mm). Głębokość rowka jest również optymalna-tylko 2 mm.

 

Jeśli chodzi o klawiaturę, należy do typu wyspiarskiego. Obecny i numpad, który jest bardzo podobny do graczy. Rozmiary klawiszy, podobnie jak Touchpad, są również dość duże: 15. 5×15. Odległość między przyciskami wynosi 5 mm. to jest 3. 5 mm.

Porty, sieci bezprzewodowe i Multimedia ASUS ROG G701

Po lewej stronie urządzenia użytkownik znajdzie:
Gniazdo SD;
2 porty USB 3. Zero;
Wejście mikrofonowe;
Wyjście zestawu słuchawkowego.
Na prawej burcie G701 Róg wyposażony:
Jeden port USB 3. Zero;
Złącze USB Typu C;
wyjście HDMI;
Mini Wyświetlacz;

Złącze przewodowego Internetu RJ-45.

Jeśli chodzi o sieci bezprzewodowe, wszystko jest zgodne ze standardem Bluetooth w wersji 4. 2, a także Wi-Fi.

Jeśli chodzi o” nadzienie”, to oczywiście wszystko jest na najwyższym poziomie.

CPU. Sercem laptopa jest czterordzeniowy układ o nazwie Intel Core i7-7820HK. Nominalna częstotliwość robocza każdego rdzenia wynosi 2900 MHz. Jednak dzięki przetaktowaniu wydajność rdzeni może zostać zwiększona do 3900 MHz.

Baran. Inżynierowie umieścili na ROG G701 64 GB PAMIĘCI RAM. Można powiedzieć, że w tym względzie deweloperzy nawet przeciążony dysk flash USB, bo dziś nie ma takich gier i aplikacji, które „absorbują” więcej niż 32 GB pamięci na raz.

Karta wideo. Bez przesady, głównym elementem każdego komputera do gier. Tutaj inżynierowie wybrali naprawdę przyzwoity model-NVIDIA GeForce GTX 1080. Ta karta graficzna jest już silna sama w sobie, ale twórcy poszli o krok dalej i wybrali model, który miał aż 8 GB dedykowanej pamięci. Typ używanej pamięci to GDDR5.

Pamięć do przechowywania plików. Inżynierowie ROG g701 wyposażyli dwa dyski SSD RAID 0. Pojemność każdego dysku wynosi 512 GB.