Amazon Fire HD 8 (2017)

Amazon Fire HD 8 (2017)

Przegląd niedrogiego tabletu z systemem Android od słynnej marki Amazon Fire Tablety nie są tak modne lub potężne, jak popularny Apple iPad, ale są one znacznie bardziej przystępne. Cena Fire 7 zaczyna się teraz Od 50 USD, a Nowy HD 8 zaczyna się od 80 USD. Za mniej niż 100 USD otrzymujesz wszystkie usługi od Amazon, dostęp do Alexa (voice assistant), który może sterować inteligentnym domem, a także funkcjonalny tablet, który obsługuje większość zadań.

Niski koszt nie wpłynął na wygląd Fire HD 8.

Chociaż obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego, wygląda bardzo dobrze. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, nie jest teraz błyszczący, ale bardziej szorstki jak Fire HD 6. Naciśnięcie przycisków pozostawia bardzo miłe wrażenie.

Ekran Fire HD 8 mA rozdzielczość 1, 280 x 800 pikseli, jest jasny, aby był widoczny w słoneczny dzień, oferuje przyzwoite kąty widzenia i niezbyt nasycone kolory.

Ale wyświetlacz nie jest absolutnie ostry. Wyraźnie pokazuje piksele, tekst nie jest tak ostry, jak byśmy chcieli, i ogólnie nie jest to dobry tablet do oglądania filmów.

Zastosowany w tablecie Filtr Blue Shade firmy Amazon ułatwia Przeglądanie w nocy, wyłącza niebieskie światło na urządzeniu.

Projekt Amazon Fire HD 8 (2017) jest prosty. Na przednim panelu znajduje się dużo nieużywanej przestrzeni wokół wyświetlacza, a na górze znajduje się przednia kamera. Tył i rama są wykonane z tworzywa sztucznego, jest śliski. Pośrodku znajduje się logo Amazon-przyciąga kurz i brud, a w lewym górnym rogu znajduje się tylna kamera do robienia zdjęć.

W tablecie wyposażonym w 16 GB pamięci wewnętrznej pozostaje około 10 GB danych użytkownika. Ale dzięki obecności gniazda na karty pamięci, przestrzeń ta może być łatwo rozszerzona. Za dodatkową opłatą można kupić model o podwójnej pojemności wbudowanej pamięci-te pieniądze będą dobrą inwestycją.

Aparat tego tabletu z 3 megapikselami należy do kategorii poniżej średniej. Inni producenci w tym samym przedziale cenowym instalują kamery o rozdzielczości 5 megapikseli. Film został nagrany w formacie 720p.

ZAWARCIE

Amazon Fire HD 8 (2016), który testowaliśmy, przyciąga uwagę przede wszystkim swoim niskim kosztem. Sprzętowy farsz tutaj jest jednak również solidny: szczególnie dobry wyświetlacz i długi czas pracy na baterii w trybie odtwarzania wideo (7 godzin 38 minut). Niestety, Fire HD 8 wymaga zbyt wiele czasu na ładowanie.